best smile with parsian dent

خبرای خوب تخفیفهای عالی در شبکه های اجتماعی ما

تماس با ما
چه عواملی در تعیین هزینه ایمپلنت تاثیرگذار هستند؟
چه عواملی در تعیین هزینه ایمپلنت تاثیرگذار هستند؟

درمان ایمپلنت نسبت به سایر درمان های دندانپزشکی معمولا هزینه بالاتری دارد و یکی از سوال هایی که بیماران معمولا می پرسند قیمت این نوع درمان و عوامل موثر در تعیین هزینه آن است.

عوامل مختلفی در تعیین هزینه ایمپلنت و جراحی ایمپلنت تأثیرگذار هستند:

۱-کشور سازنده ایمپلنت

یکی از عواملی که در تعیین قیمت ایمپلنت نقش دارد کشور سازنده ایمپلنت است. هرچقدر کشوری در طراحی و تولید ایمپلنت دارای سابقه و دانش بیشتری باشد و سالیان بیشتری در زمینه تولید ایمپلنت فعالیت داشته باشد طبیعتا ایمپلنت تولید شده خودش را با قیمت بیشتری به بازار عرضه می کنند.

۲- تکنولوژی

عامل تاثیرگذار دیگر تکنولوژی منحصر به فردی است که آن شرکت در زمینه تولید ایمپلنت از آن بهره می‌برد. برخی شرکت‌ها در تولید ایمپلنت از تکنولوژی لیزر استفاده می کند. برخی فیکسچر را با استفاده از زیرکونیا طراحی می کنند و بعضی نیز از تکنولوژی منحصر به فرد خود استفاده می کند که ابداع خودشان است و هزینه بالاتری را می طلبد.

 ۳- مواد مصرفی

عامل تأثیرگذار دیگر متریال و مواد مصرفی است که در تولید این ایمپلنت به کار می رود. هر چقدر کیفیت مواد استفاده شده در تولید ایمپلنت بالاتر باشد هزینه تولید بالاتر رفته و قیمت تمام شده بالاتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت چیست؟

۴- ضمانت نامه و گارانتی

عامل تأثیرگذار دیگر تضمین‌های کیفی است که شرکت سازنده برای محصول خود در نظر می گیرد. هر قدر که ایمپلنت تولید شده مدت زمان بیشتری از لحاظ دوام و کیفیت گارانتی شده باشد و یا خدمات جانبی بیشتری همراه داشته باشد قیمت ایمپلنت بالاتر است. برخی شرکت ها حتی پا را فراتر نهاده و به طور مادام العمر ایمپلنت خود را تضمین می‌کنند و این ضمانت نامه هم به بیمار و هم به دندانپزشک اطمینان خاطر می دهد.

۵-بودجه تحقیقاتی

عامل تأثیرگذار دیگر بودجه تحقیقاتی است که شرکت سازنده برای ارائه قطعات ایمپلنت به بازار در نظر می‌گیرد. عدم وجود تیم تحقیقاتی باعث می‌شود که گزارشات مربوط به نصب آن ایمپلنت در نقاط مختلف جهان به درستی گردآوری نشود و شرکت نتواند آمار درست و موثقی از موفقیت یا عدم موفقیت محصولات خود به دست آورد.

اما وقتی شرکت دارای تیم تحقیقاتی گسترده‌ای باشد باعث می‌شود با تهیه گزارشات تحقیقاتی  آماری و ارزیابی آن بتواند با سرعت و دقت بیشتری کیفیت محصولات خود را بهبود بخشد.

با توجه به عوامل گفته شده دندان پزشکان به بیماران توصیه می‌کنند که با وجود هزینه بالاتر بهتر است ایمپلنت های با کیفیت تر و با دوام تر را انتخاب کنند. چرا که این ایمپلنت‌ها احتمال موفقیت بیشتری دارند و بیمار بدون دغدغه می تواند تا سالیان طولانی به راحتی از ایمپلنت خود استفاده کند.

ایمپلنت های معتبر اگرچه هزینه بالاتری دارند اما از آنجا که موضوع سلامتی، ایمنی و سازگاری بدن فرد مطرح است صرف این هزینه تندرستی بیشتری را برای فرد به همراه خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید:

چه کسانی واجد شرایط جراحی ایمپلنت هستند؟

لیست قیمت ایمپلنت های دندانپزشکی پارسیان

مزایا و معایب ایمپلنت دندان

چه عواملی سبب تحلیل لثه می شوند و راه درمان آن چیست؟

راههای درمان دندانی که تاج آن از بین رفته چیست؟